Квіти

Розповідаю як я виростила шикарні троянди флорибунда, при цьому зробивши купу помилок. Підкажу як їх уникнути

До квітів на клумбі я маю особливу слабкість. Довгий час я мріяла виростити троянду флорибунда. Здавалося б, і саджанець ми купили, і умови створили, але рослина все одно загинуло.

Але я не здавалася, вивчила досвід інших квітникарів, і наступна спроба увінчалася успіхом – красуня прижилася!Розповім, які вимоги потрібно дотримуватися, щоб виростити флорибунду. Роза флорибундаПожалуй, найголовніше-правильно вибрати саджанець. Як показала практика, покупку краще робити в перевірених розплідниках.

Я схиляюся до саджанців із закритою кореневою системою, так вони швидше адаптуються до нового місця, хоча і коштують трохи дорожче. Зверніть увагу на вік трояндочки – він повинен становити 2-3 роки. Рослини з відкритою кореневою системою краще садити по весні, коли зійде нанівець ризик нічних заморозків.

З першою трояндою я поквапилася, тому приживалася вона дуже довго і погано. А ось закрита коренева система передбачає висадку рослини протягом усього вегетаційного періоду в вашому регіоні. Саджанець розізобов’язательно вибирайте добре освітлені ділянки, де немає протягів і близько розташованих грунтових вод.

Лунку для висадки потрібно зробити досить велику – приблизно 40 на 40 см. якщо грунт важкий, то доведеться додати в нього піску. При викопуванні ямки вправо складіть верхній шар землі (родючий), а вліво – нижній.

Потім в праву купку додайте коров’як або компост в пропорції 2:1 і 40 г суперфосфату, все добре перемішайте. Далі лунку поливаємо, дно викладаємо керамзитом або галькою, засипаємо родючою сумішшю, щоб вийшов горбок. На нього поставляємо наш саджанець, акуратно розправляємо коріння, закидаємо залишками землі і поливаємо збоку, щоб не розмити кореневу систему.

Не повторюйте моїх помилок-не пропускайте етап мульчування, обов’язково прикрийте прикореневій коло соломою або торфом. Після деякого часу подивіться на ваш кущ – якщо є відверто хворі пагони, то їх потрібно зрізати. Якщо все нормально, то обрізку можна відкласти і до наступного сезону або до осені (в разі буйного зростання).

Обрізка троянди-вологолюбні квіти. Полив потрібно проводити щотижня з розрахунку відро на кущ. Робити це потрібно вранці або ввечері, а воду лити не під сам кущ, а в борозенку на відстані 15 см від основи.

Намагайтеся не потрапляти на листя. У перший рік я завзято взялася за підгодівлю, але робити цього не потрібно. Всі добрива залиште на другий рік життя, інакше квітка не перенесе такого натиску.

Зараз я вношу 30 г аміачної селітри на квадратний метр перед розкриттям листя і через два тижні після цього. У період цвітіння використовую спеціалізовані препарати (Агрікола, Фертика). А з початку серпня вносити азотовмісні підгодівлі не потрібно, допускається лише калійне добриво по осені.

Ну а на зиму обов’язково споруджуємо укриття і утеплюємо землю ялиновим гіллям, без цього флорибунда не виживе. А вам легко вдалося виростити троянди на ділянці?Сподіваюся стаття була для вас корисною, натискайте палець вгору і підписуйтеся на канал. До нових зустрічей, ваша Ольга Петрівна.

Related posts

Leave a Comment