Квіти

Небажані сусіди для троянд. Розповідаю які рослини не можна садити поруч, якщо не хочете погубити свій Розарій

Троянди я вирощую давно і за мій багаторічний досвід я переконалася, що деякі рослини потрібно тримати від примхливої красуні подалі. В першу чергу, мова піде про первоцвіти. Іноді руки так і сверблять висадити їх під поки ще «голий» рожевий кущ.

До моменту, коли він зазеленіє, первоцвіти вже щосили будуть радувати нас цвітінням. Але пізніше їх потрібно буде викопати, а коріння троянди, біля яких буде проходити дійство, ці маніпуляції можуть припасти не до смаку, особливо якщо сорт ніжний і примхливий. Тому нарциси, гіацинти і тюльпани – не самі підходящі сусіди для королеви клумби.

Троянди в садуеслі поруч з трояндою розмістити галантуси, мускарі, крокуси або проліски, то їх цвітіння випаде на момент обрізки. Тому ми самі собі ускладнимо завдання, адже підійти до кущів, щоб не затоптати первоцвіти, буде непросто. Деякі квітникарі люблять поєднувати троянди і лілії.

Але крім естетичної несумісності (на мій погляд), ці рослини пред’являють різні вимоги до якості грунту. Роза любить гній, який лілії на дух не переносять. Крім того, якщо обидва сорти мають яскраво виражений аромат, то в процесі цвітіння він змішається і може вийти непередбачуване «амбре».

Серед багаторічників дуже поганими сусідами вважаються вербейник, конвалія, фіалка, горець пташиний, анемона Японська, бруннера весняна. Якщо посадити їх поруч з трояндою, то вони швидко захоплять всю територію клумби. Коли Вам дуже захочеться прикрасити клумбу одним з цих рослин, то обов’язково обмежте їх коріння, наприклад, вкопавши в землю шматок шиферу.

Але від троянд їх краще тримати подалі, це загрожує загибеллю красунь. Красуня розаНу і саме непередбачуване сусідство – це троянда поряд з трояндою. Іноді ці квіти “дружать”, але найчастіше разом перестають цвісти, хоча листя і стебла абсолютно здорові.

Тут як пощастить. Але краще все-таки не ризикувати. Я вважаю, що трояндочки гарні самі по собі, але якщо дуже хочеться розбавити клумбу іншими рослинами, то можна посадити низькорослу гейхеру або сланкий ялівець.

Вони не будуть відтіняти красу троянд і не завадять їх нормальному росту. А які сусіди у ваших троянд?Сподіваюся стаття була для вас корисною, натискайте палець вгору і підписуйтеся на канал. До нових зустрічей, ваша Ольга Петрівна.

Related posts

Leave a Comment