Квіти

Маленькі хитрощі, які допоможуть виростити з держака декабриста пишну квітку. Ділюся тонкощами догляду

Привіт дорогі читачі!За вікном зима-той самий час, коли перед нами у всій своїй красі постають шлюмбергери або, як ми звикли їх називати, декабристи. Свій перший декабрист я купила в магазині, а вже потім навчилася вирощувати його з живців. Хочу і Вам розповісти, як перетворити маленький держак в красивий пишний квітка.

Держак декабристанаверне, багато хто знає, що якісний посадковий матеріал є запорукою нормального розвитку і пишного цвітіння рослини. Тому перше, що потрібно зробити – це вибрати відповідний держак, який повинен:складатися з молодих сегментів (свіжого приросту). Такий держак приживеться набагато швидше, ніж старий;мати щільну структуру і блискучу гладку поверхню.

Зморщені і мляві живці-вірна ознака того, що рослина хворіє і тому навряд чи зможе стати донором. З цієї ж причини не варто використовувати для розмноження дорослий декабрист, на якому видно сліди перебування шкідників, наприклад, щитівок;мати не менше 1-го і не більше 4-х сегментів. Такий держак містить достатній запас вологи, щоб дожити до моменту вкорінення і в той же час, ще не прийняв свою форму, яка може згодом порушити компактність куща.

Добре, якщо на держаку будуть повітряні коріння. Це допоможе квітці швидше адаптуватися і прискорить процес нарощування вегетативної маси. Кажуть, що для того, щоб держак декабриста краще прижився, його потрібно не зрізати, а викручувати.

Як то кажуть, наукою цей факт не підтверджений, але, тим не менш, я теж викручую живці, і вони завжди нормально приживаються. Мабуть, є в цьому частка правди. Вкорінювати держак можна двома способами: у воді і в грунті.

У першому випадку держак ставлять в стакан з водою, а після появи корінців висаджують в горщик з грунтом, а в другому – висаджують відразу в грунт. Квітучий декабристДля вкорінення декабриста В Грунті краще взяти маленьку ємність-контейнер для розсади або пластиковий стакан. Великий горщик краще не використовувати, тому як, по-перше, буде важко контролювати рівень вологості грунту, а по-друге, рослина не піде в зростання, поки не обплете корінням весь земляний кому.

Як ви розумієте, чекати доведеться довго. Важливе правило-ємність повинна бути оснащена отворами для стоку води, а на її дні повинен бути шар дренажу (гальки або керамзиту). Грунт краще використовувати легку проникну.

Садять держак строго в центрі горщика, розмістивши його вертикально. Поливати держак потрібно дуже обережно, виключно в міру висихання верхнього шару грунту. Зайва волога може стати причиною загибелі рослини.

У міру зростання квітка пересаджують в більш простору ємність методом перевалки. Кожен новий горщик повинен бути в діаметрі на пару сантиметрів більше попереднього. Квітка декабристаДекабрист любить сонячне світло, тому розмістити його (особливо до моменту вкорінення) краще на добре освітленому підвіконні.

А оскільки взимку світловий день короткий, ввечері не завадить встановити додаткове підсвічування. Ось і всі премудрості ВИРОЩУВАННЯ зимового красеня декабриста. Більшість квітникарів рекомендує висаджувати живці навесні або влітку, коли і погода тепліше, і світла побільше.

Але у мене не вистачає терпіння чекати до літа, і я висаджую їх взимку. І, можу похвалитися, всі мої декабристи нормально ростуть і довго цвітуть. Сподіваюся стаття була для вас корисною, натискайте палець вгору і підписуйтеся на канал.
До нових зустрічей, ваша Ольга Петрівна.

Related posts

Leave a Comment