Квіти

Маленькі хитрощі, які допомогли мені перетворити Астильбу в справжню королеву саду

Привіт дорогі читачі!Астильба-це невибаглива тіньовитривала рослина, яке незмінно буде радувати своїми квітами при мінімальному догляді. Я це знала і тому, зізнаюся чесно, майже не приділяла астильбі уваги. Втім, як мені здавалося, вона і не потребувала цього.

Я помилялася. Виявляється, астильба може не просто радувати своїм цвітінням, а перетворитися на справжню королеву саду. Розповідаю, що для цього потрібно.

Відразу хочу сказати, що астильба – рослина тіньовитривала, але далеко не тіньолюбна. Вона нормально себе почуває в мереживний тіні, однак якщо посадити астильбу в добре освітленому місці, цвітіння буде більш пишним. АстильбаВ природі астильба в основному росте на берегах водойм, тобто на ділянках з недалеким заляганням грунтових вод.

Відповідно, вона любить вологу. Поливати астильбу потрібно в міру висихання верхнього шару грунту. У жарку суху погоду це доведеться робити кожен день.

Зберегти вологу в грунті довше допоможе товстий шар мульчі в прикореневій зоні. Здатне рости в будь-якому грунті, ця рослина більше любить суглинні грунти. Якщо забезпечити астильбі комфортні умови, вона буде набагато красивіше.

Не завадить астильбі і розпушування грунту, яке допоможе забезпечити доступ кисню до кореневої системи і охоронить її від загнивання. Поліпшити декоративність і продовжити термін цвітіння допоможе санітарна і формує обрізка. Крону куща формують на початку вегетативного періоду, тобто ранньою весною, а протягом сезону видаляють сухі квіти і пошкоджені частини рослини.

Красуня АстильбаНа одному місці астильба може рости багато років. Проте, приблизно через 5-6 років її бажано пересаджувати. В іншому випадку волоті будуть дрібними, а цвітіння не таким пишним.

Пересаджувати рослину можна протягом усього теплого періоду року. Для цього потрібно викопати материнський кущ, розділити на кілька частин і посадити кожну деленку на нове місце. Коли я стала приділяти своїй астильбі більше уваги, вона ніби оцінила це і віддячила мене неймовірно пишним цвітінням.

Якщо раніше один кущ випускав 3-5 волоті, то тепер їх 13-15. Ось така метаморфоза сталася з невибагливою рослиною. Сподіваюся стаття була для вас корисною, натискайте палець вгору і підписуйтеся на канал.
До нових зустрічей, ваша Ольга Петрівна.

Related posts

Leave a Comment